Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

email: japancenterbrno@gmail.com
info@japancenter.cz
tel. (pouze sms): +420 773 278 823


Novinky

Změna čísla a emailové adresy JCB

Toto číslo a email již nejsou v provozu, proto na ně prosím nevolejte a nepište.

+420 773 278 823
info@japancenter.cz

Pokud potřebujete kontaktovat Japonské centrum, napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com

Podzimní semestr 2019

Podzimní semestr letos trvá od 16.9. do 30.11. 16.9. v 17:30 se bude konat první meeting pro nové studenty v Japonském centru. Pokud nemůžete přijít v daný čas, prosím napište nám email.

Cena za kurz:
A: 3190 Kč
B: 6380 Kč
C: (individuální výuka) 390 Kč/ hodina

V podzimním semestru se hlavně zaměřujeme na výuku studentů, co se zúčastní JLPT zkoušek. Studenti, co budou psát JLPT se mohou připojit do hodiny i k jinému studentovi, který bude psát zkoušky stejné úrovně, a tak si prodloužit čas hodiny.

Přihlásit se

Přihlašování na JLPT 2019 spuštěno

Datum: 1. 12. 2019
Místo: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity (Arne Nováka 1, 60200 Brno)
Cena: 900 Kč (všechny úrovně)

Přihlásit se

Do školy můžete přicházet od 10:00, avšak v 11:30 už musíte sedět na svém místě. Od 11:30 do 12:00 proběhne vysvětlování průběhu testů. Testy všech úrovní budou probíhat od 12:00. Úplný rozvrh zatím není znám, ale jakmile bude dostupný, najdete jej zde.

Areál fakulty se nachází v centru města, nemůžeme nijak garantovat parkovací místa, pokud se na zkoušku rozhodnete přijet autem (pro více informací viz https://www.parkovanivbrne.cz/).

Pokyny k registraci

Následující formulář slouží k registraci ke zkoušce JLPT, která se koná v prosinci 2019 v Brně. Základní informace o zkoušce si můžete přečíst na stránkách JLPT a Japonského centra Brno.

K přihlášení je nutné především vyplnit tuto přihlášku. Tento rok je možné se přihlásit pouze elektronicky.

Fotka Do elektronické přihlášky musíte nahrát vaši fotku, která bude pak použita na voucher; tento rok se vouchery již netisknou a neposílají poštou.

Platba zkoušky Cena zkoušky v roce 2019 je 900 Kč. Platit lze pouze přes platební bránu, kde můžete zaplatit bankovním převodem nebo pomocí vaší platební karty.

Sběr přihlášek se uzavírá 30. září 2019.

Přihlásit se

Na Facebookové stránky JCB prosím nepište. Napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com.

Všichni kandidáti na JLPT budou moci získat voucher na registračních tabulkách pro každou úroveň (FF MU, Arna Novaka 1) v den zkoušek (1.12.2019) od 10:00. JCB nebude posílat žádné vouchery ani poštou ani emailem před testovacím dnem.

JLPT pro zájemce se specifickými potřebami

JLPT je možné uzpůsobit účastníkům se specifickými potřebami (fyzickými, poruchami učení apod.). Takový účastník může zkoušku např. skládat v samostatné místnosti či mít delší časový limit (navýšení je možné o 20 % – 100 % běžného limitu), ze zdravotních důvodů může být na speciální žádost upraveno i zadání a způsob odpovídání (větší font, upravená rychlost / hlasitost poslechu apod.). Budovy a třídy, kde se zkouška bude konat, jsou bezbariérové.

Jak si zažádat o úpravu podmínek

  1. Proveďte registraci dle návodu výše.
  2. Napište e-mail na japancenterbrno@gmail.com – uveďte vaše jméno, adresu a proč chcete zkoušku upravit.
  3. Japan Foundation potřebuje oficální potvrzení od lékaře o vašich specifických nárocích (tento dokument musít být v ANGLIČTINĚ, případně do angličtiny přeložený!).
  4. Originál dokumentu i s překladem zašlete do Japonského centra Brno.
  5. Japonské centrum vám pošle na e-mail oficální přihlášku pro úpravu způsobu konání zkoušky (formulář je pouze v angličtině), je nutné ji vyplnit a poslat zpět JCB.
  6. JCB odešle vaši přihlášku a lékařské potvrzení do centrály Japan Foundation, při kladné odezvě z jejich strany vám bude zkouška upravena.
  7. Proti rozhodnutí Japan Foundation ohledně úpravy zkoušky se nelze odvolat! Japonské centrum Brna nemá na výsledek vaší žádosti žádný vliv.
  8. Rozhodnutí Japan Foundation se dozvíte nejpozději do konce října.

Lékařské potvrzení vám bude po vyřízení žádosti vráceno. Cena se úpravou nijak nemění (900 Kč pro všechny úrovně).

Doprovod účastníků zkoušky (rodinní příslušníci, kamarádi) může během jejího konání čekat v Čítárně v přízemí budovy D.

Přejeme Vám hodně štěstí na zkoušce!

Nabídka práce

Japonská firma Toyoda gosei má volné pracovní pozice. Více informací můžete najít v Nabídky práce. Kontaktujte prosím přímo firmu Toyoda gosei.

Letní semestr 2019 v JCB

Letošní letní semestr se bude konat od 1. 7. 2019 do 31. 8. 2019. Registrovat se můžete na webových stránkách Japonského centra. Jelikož semestr probíhá během doby letních prázdnin, bude velmi flexibilní a žáci si budou moci domluvit hodiny výuky dle vlastních potřeb.

Cena:
A – 1. hod. týdně 2610 Kč
B – 2. hod. týdně 5220 Kč
C – Soukromé lekce – 1 hod./ 390 Kč

Informační schůzka pro nové studenty se uskuteční 1. července v 17:30 v JCB. Pokud se na ni nemůžete dostavit, napište e-mail na japancenterbrno@gmail.com a domluvíme se individuálně. Studenti, kteří v JCB již navštěvují kurzy, na tuto schůzku chodit nemusí.

Přihlásit se