Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

email: japancenterbrno@gmail.com
info@japancenter.cz
tel. (pouze sms): +420 773 278 823

Počet návštěv: 358651


Novinky

Platba za zkoušku JLPT

Pokud jste ještě nezaplatili registrační poplatek za zkoušku JLPT, prosíme, učiňte tak nejpozději do 15. října. Odkaz na zaplacení přes platební bránu najdete v souhrnu objednávky, který jste obdrželi po registraci emailem.

Pokud se vám nepodařilo zaplatit poplatek za JLPT kartou přes platební bránu, prosíme, zkuste to ještě jednou. Pokud se platba ani poté nezdaří, uhraďte poplatek bankovním převodem na účet 4200128859/6800. Variabilní symbol je 100, do poznámky napište jméno a úroveň zkoušky, kterou chcete absolvovat. Poplatek za zkoušku je nutné uhradit nejpozději do 15. října.

Absolvování JLPT osobami se specifickými nároky

Zkoušku JLPT mohou absolvovat i lidé se specifickými nároky (dyslexie, ADHD, fyzický hendikep apod.), zkouška bude přizpůsobena jejich potřebám (např. delší čas na jednotlivé části nebo povolení použití speciálních pomůcek). Přečtěte si užitečné informace, např. jakým způsobem bude zkouška pro jednotlivé studenty upravena (pouze v angličtině).

Aby student mohl vykonat zkoušku za upravených podmínek, musí splnit následující body:

  1. Musí vyplnit online formulář s přihláškou na webu jlpt.cz a uhradit registrační poplatek.
  2. Musí vyplnit formulář, který pak musí poslat do JCB (poštou či elektronicky).
  3. Potvrzení od lékaře, logopeda či jiného odborníka v závislosti na typu hendikepu. Toto potvrzení musí být vystaveno v ANGLIČTINĚ! Pokud daný lékař anglicky neumí, musíte si potvrzení nechat přeložit. Potvrzení pošlete do JCB (poštou či elektronicky).

Pozor, o upravení podmínek zkoušky nerozhoduje JCB. Všechny podklady jsou poslány ke zhodnocení odborníkům z Japan Foundation do Japonska. Proti jejich rozhodnutí se (i v případě zamítnutí požadavku) nelze odvolat.

Podzimní semestr v JCB

V JCB začíná podzimní semestr. Všechny studenty, kteří se chtějí nově začít učit japonsky prosíme, aby přišli na informační schůzku, která se koná dne 7. září v 17:00 v JCB. Pokud vám čas nevyhovuje, napište nám na email japancenterbrno@gmail.com.

Pokud se plánujete zúčastnit zkoušky JLPT, určitě tento semestr choďte na kurzy!

Přihlásit se

Všem studentům přejeme hodně štěstí!

Přihlašování na zkoušku JLPT

Přihlášky na letošní zkoušku JLPT jsou již otevřené. Stejně jako loni se na zkoušku přihlašuje elektronicky na webu jlpt.cz.

Datum a čas konání: 3. prosince 2017 od 12:00 (v 11:30 musí být všichni studenti na místě)
Místo konání: Mendelova univerzita v Brně (Zemědělská 1, Brno)
Poplatek: 900 Kč (stejné pro všechny úrovně zkoušky)
Uzavření přihlášek: 30. září 2017 ve 23:59

Od letošního roku je možné zkoušku zaplatit kartou či převodem přes platební bránu. Způsob platby je možné vybrat při registraci. Platby v hotovosti nepřijímáme.

Na webu JCB se brzy objeví seznam často kladených otázek. Těm, kteří jdou na zkoušku poprvé, doporučujeme, aby si je přečetli.

Přihlásit se na zkoušku

Přejeme všem, kteří na zkoušku půjdou, hodně štěstí!