Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

email: japancenterbrno@gmail.com
info@japancenter.cz
tel. (pouze sms): +420 773 278 823

Počet návštěv: 345609


Novinky

Letní semestr v JCB

V JCB začíná od 17. července jarní semestr, který trvá do 31. srpna. Zejména těm, kteří chtějí absolvovat v prosinci zkoušky JLPT doporučujeme, aby studovali i přes léto. I pokud se nechystáte ke zkoušce, letní semestr je v JCB speciální – každý student se může učit to, co ho zajímá. Přesnější informace najdete v sekci Výuka japonštiny.

Přihlásit se do kurzů

Doufáme, že se v JCB sejdeme a budeme společně studovat, i když je teplé počasí!

Nákup knih přímo z Japonska

JCB od léta 2017 nabízí novou službu – možnost koupit knihy týkající se Japonska, včetně učebnic, přímo v Japonsku. Stačí si vybrat učebnici nebo knihu na webu amazon.co.jp a poslat její název panu Hirayamovi. Ceny jsou zhruba následující:

1 Genki I nebo II: cca 1200 Kč 2 Genki I nebo II cvičebnice: cca 700 Kč 3 Nihongo tango speedmaster N1 – N5: cca 700 Kč 4 Donnatoki doutsukau: cca 1000 Kč 5 Chuukyuu he ikou: cca 900 Kč

Do jedné objednávky se vleze cca 10 knih. Do ceny se počítá clo, poštovné a cena za převod koruny na jeny – všechny tyto položky se v čase mění a tudíž není možné dopředu říct, na kolik vás objednávka vyjde. Pokud máte ke službě jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na japancenterbrno@gmail.com.

Kurzy mangy v JBC

V JCB se od 10. května opět budou konat kurzy kreslení mangy. Můžete si vybrat celkem ze tří typů. Přesnější informace najdete na plakátu:

Nabídka práce ve Vsetíně

Japonská firma INDET SAFETY SYSTEMS ve Vsetíně hledá zaměstnance se znalostí japonštiny a angličtiny. Firma může zajistit ubytování v místě práce. Pro více informací rozklikněte dokument.

Vítězové soutěže Benron Taikai

V letošním ročníku soutěže Benron Taikai se na druhém místě umístila studentka JCB Klára Silová s tématem přednesu „Moje (ne)schopnosti“. Gratulujeme!

Její přednes můžete zhlédnout na YouTube:

Jarní semestr v JCB

V JCB začíná od 28. února jarní semestr, který trvá do 28. května.

Od tohoto semestru JCB zavádí elektronické přihlášky do kurzů. Papírové přihlášky už nebudeme používat. Pokud se chcete přihlásit ke studiu japonštiny v JCB, vyplňte elektronickou přihášku. Na kaligrafii ani kurzy kreslení mangy se přihlašovat nemusíte.

Přihlásit se do kurzů

Informační schůzka k začátku semestru se uskuteční 13. března v 17:30. Pokud chcete začít v JCB studovat japonštinu, prosíme, abyste na schůzku dorazili. Pokud nemůžete přijít, napište nám na adresu japancenterbrno@gmail.com, domluvíme se na jiném termínu schůzky.

Hodiny kaligrafie v jarním semestru

V JCB opět otevíráme kurzy kaligrafie. Více informací najdete v příslušné sek­ci.

Zkouška JLPT v roce 2017

Pokud se v tomto roce chystáte na zkoušku JLPT, na první informace ohledně zkoušky se můžete těšit v červnu. Od července bude otevřené online přihlašování na zkoušku. Letos bude zkouška stát 900 Kč.

Jak kontaktovat JCB

Pokud nás budete potřebovat kontaktovat, používejte prosím od roku 2017 tyto kontakty:

Email: info@japancenter.cz, japancenterbrno@gmail.com
SMS: +420 773 278 823 (pouze SMS)

Prosíme, abyste na výše uvedený telefon nevolali, ale posílali SMS. Jelikož v JCB běžně probíhá výuka, není možné telefony zvedat. Děkujeme za pochopení!