Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

japancenterbrno@gmail.com


Novinky

Informace k podzimnímu semestru 2021

Nově začínající žáky prosím, aby se dostavili do Japonského Centra (Starobrněnská 20, Brno) dne 13. září v 18:00 na první meeting. Dohodneme se zde na čase Vaší první hodiny a budete si moci pořídit potřebné učebnice (hiragana, katakana, kandži). Cena za všechny tři učebnice je 360 Kč.

Pro studenty, kteří bydlí daleko nebo nemohou docházet na osobní výuku, je dále možná volba online studia přes aplikaci Zoom. Studenti, kteří stojí o online výuku, napište mi prosím e-mail na adresu japancenterbrno@gmail.com. V Japonském Centru jsou 4 japonští a 1 český vyučující a všichni jsme ochotní Vám poskytnout výuku online. Pokud se chcete učit japonštinu s českou lektorkou, určitě je to možné.

Podzimní semestr je důležitým semestrem pro přípravu na zkoušky JLPT. Všem, kteří se letos přihlásili na zkoušky, vřele doporučuji, aby se do semestru přihlásili. Dále je možnost pro studenty přihlášené na zkoušky JLPT uspořádat jednu hodinu zdarma.

(DŮLEŽITÉ! Čas nebude možno si individuálně domluvit. Pokud nebude dostatek lidí na Vámi zvolené úrovni, hodina se neuskuteční.)

Informace ke zkouškám JLPT 2021

Zkoušky JLPT se letos konat budou! Datum zkoušek je stanoveno na 5. prosince a budou se konat v prostorech Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Cena zkoušky je od tohoto roku dána na 1 000 Kč. A to pro všechny úrovně. Přihlášky je možné odevzdávat do 30. září 2021. Přihlášky bude možné odevzdat pouze přes internet. Na stránkách JCB bude brána, přes kterou se bude na zkoušky dát řádně přihlašovat. Připravte si prosím pro přihlašování Vaši fotku. Bez fotky nebude Vaše přihláška platná. Zkoušky pro všechny úrovně budou začínat ve 12. hodin. (Do 11:30 musí všichni přihlášení sedět na svém místě! Jinak nebudou ke zkoušce připuštěni!)

Na zkoušky se přihlašujte ZDE

V ceně zkoušky je započítána i cena poštovného při doručení certifikátu poštou. Výše ceny se nebude měnit ani v případě, že si certifikát vyzvednete osobně.

Důležité informace

  1. Test může složit kdokoliv, nehledě na věk nebo národnost.
  2. V jednom datu lze skládat pouze zkoušku na JEDNU úroveň. Tzn. Nelze, aby v prosinci skládal jeden člověk zkoušku i na úroveň N3 a N2.
  3. Protože se zkoušky JLPT odehrávají po celém světě ve stejný den, nelze skládat zkoušky na dvou místech.

Upozornění!

Vzhledem ke koronavirové krizi se poplatek za zkoušku nebude platit při registraci, ale až k pozdějšímu datu. Toto datum bude stanoveno až v půlce října a platba bude možná pouze přes GoPAY.

Studenti s handicapem mohou složit zkoušky také. Těmto studentům bude od Japan Foundation poskytnut speciální program pro složení zkoušky. Pokud budete mít o tento program zájem, napište mi po registraci e-mail s Vaším handicapem a žádostí o speciální program k JLPT. Bude též potřeba potvrzení od Vašeho lékaře o Vašem handicapu. Tyto dokumenty musí být pouze v angličtině nebo v japonštině. V případě, že nelze dokumenty v těchto jazycích obdržet, nechte si je přeložit od překladatelské firmy. Úřední potvrzení překladu není nutné. Cena i místo konání je stejné, jako je uvedeno výše.

Information regarding the JLPT tests

Register HERE

Important information

  1. Anyone, regardless their age or nationality can take the JLPT exam.
  2. It is possible to take exam for only ONE level at a set date. Ie. One person cannot take an exam for both N3 and N2 levels in December.
  3. Because the examination is taking place on the same date worldwide, it is impossible to take the exam at two different places.

Caution!

Due to the ongoing coronavirus crisis, the payment for the exam will NOT be paid during the registration process. The date of the payment will be decided during the second half of October. Only payment through GoPAY will be available.

DŮLEŽITÉ!!! Pokud budete potřebovat jakkoliv kontaktovat JCB, piště prosím pouze na emailovou adresu. Na FB stránkách ani přes telefon na dotazy neodpovídáme.

Prodej učebnic japonštiny

JCB může prodávat učebnice japonštiny. Nyní mám ve skladě:

Pokud chcete koupit něco z výše uvedeného seznamu můžete přijít do JCB, nebo Vám to mohu poslat. Můžu zařídit i další učebnice dle vašeho výběru. V případě zájmu mi napiště e-mail – objednávku. Více informací v záložce Obchod.

Nová učebnice čtení japonštiny

Asociace učitelů japonštiny v České Republice vytvořila novou učebnici ‚Čteme japonsky‘, která je učená žákům japonštiny až do levelu N4. Cena učebnice je 100 Kč. Žáci, kteří již mají s japonštinou nějaké zkušenosti budou schopní v učebnici číst a tak Vás vyzývám, aby jste si ji pořídili. Učebnice obsahuje klíč ke všem daným úkolům kromě krátkých slohových prací.

Změna čísla a emailové adresy JCB

Toto číslo a email již nejsou v provozu, proto na ně prosím nevolejte a nepište.

+420 773 278 823
info@japancenter.cz

Pokud potřebujete kontaktovat Japonské centrum, napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com

Na Facebookové stránky JCB prosím nepište. Napište nám na email: japancenterbrno@gmail.com.