Japonské centrum Brno, z.s.
Starobrněnská 20
602 00 Brno

Po-Pá: 9:00 - 18:00

japancenterbrno@gmail.com


JLPT

O JLPT

Mezinárodní zkoušku z japonštiny JLPT považuje Japonské centrum za velmi důležitou a klade ji za cíl všem svým studentům. JLPT se v budoucnosti jistě stane potřebnout pro všechny, kteří chtějí prokázat svou znalost japonštiny a je také nezbytnou při žádostech o práci v Japonsku či pro studium na japonských vysokých školách. Věříme proto, že složení této zkoušky bude pro všechny naše studenty velkým přínosem do jejich budoucího profesního i osobního života.

Studenti JCB, kteří mají zájem o složení zkoušky JLPT, se na ni připravují celý podzimní semestr. Je také možné se připravovat už od letního semestru. Ti, kteří se na zkoušku v daný rok nechystají, studují dle běžného plánu.

V JCB je pro studenty k dispozici více než 100 učebnic týkajících se přímo zkoušky JLPT. Studenti se z nich můžou učit společně se svými učiteli nebo i sami. Všichni učitelé ale při výuce vycházejí z následujících učebnic:

Kromě nich učitelé v JCB využívají ještě cvičebnice a učebnice se slovíčky a frázemi: Mata, N1 kara N5 made wa, cvicebnice to issho ni, slovicka to fraze no hon mo tsukai masu.

Nihongo Tango Speed Master N1

Nihongo Tango Speed Master N2


Nihongo Tango Speed Master N3

Nihongo Tango Speed Master N4 + N5

Tanki Master N1

Tanki Master N2


Tanki Master N3

Tanki Master N4


Tanki Master N4

V JCB je možné studovat japonštinu i v případě, že se chcete pouze naučit na zkoušky. Stačí se domluvit se svým učitelem.

JLPT 2020

Letos se v Brně zkouška JLPT bude konat 6. prosince na Masarykově univerzitě v Brně. Informace o JLPT a přijmuté přihlášky najdete na hlavní stránce. (!! Stále nejsou přesné informace od administrace JLPT !!)

Červencový termín JLPT neplatí pro Brno! Zkouška se v červenci koná v následujících evropských městech: Varšava, Budapešť, Berlín, Londýn, Edinburgh, Düsseldorf, Granada a Hamburg.

Ohlédnutí za JLPT 2013

Studenti JCB, kteří v prosinci úspěšně tuto zkoušku složili, napsali o své zkušenosti krátkou esej. Popisují v ní, jak probíhaly přípravy na zkoušku a také jaké učebnic používali. Pokud máte zájem zkoušku složit, přečtěte si je.

N2

N4

Níže naleznete fotografie ze zkoušky JLPT 2013: